Ražanj

Ražanj to mała nadmorska chorwacka wioska znajdująca się na Riwierze Šibenickiej w pobliżu miasteczek Primošten i Rogoznica (ok. 25 km od Trogiru i 50km od Splitu). To sielankowe miasteczko leży na uboczu głównego turystycznego ruchu w kierunku Dalmacji lecz zarazem blisko słynnej drogi Via Adriatica (hr. Jadranska Magistrala) łączącej Rijekę, Zadar, Šibenik, Trogir i Split i biegnącej dalej na południe w kierunku Dubrownika.

Aby dojechać do Ražanja należy zjechać w  Šibeniku z autostrady A1 (Zagrzeb-Split) i skierować się na Via Ardiatikę (hr. Jadranska Magistrala) w kierunku Trogir/Split. Mijając kolejno Primošten i Rogoznicę dojeżdżamy do miejscowości Podorljak w której należy skręcić w prawo w kierunek Dvornice/Ražanj. Na rozjeździe należy kierować się ponownie w prawo na Ražanj.

W miasteczku znajdują się dwa bardzo dobrze zaopatrzone sklepy (w centrum oraz przy głównej plaży), restauracja, bar, biuro turystyczne oraz skrzynka pocztowa. Poza plażami przy kwaterach można korzystać również z dużej żwirowej plaży.